7 روش درمان صافی کف پا

علت زانوی ضربدری
علت زانوی ضربدری
6 اردیبهشت 1401
علائم زانوی ضربدری چیست؟
علائم زانوی ضربدری چیست؟
11 اردیبهشت 1401
درمان صافی کف پا
3.3
(136)

کف پای صاف موجب می ‌گردد که مچ پا و دیگر نقاط بدن درد بگیرند. شما برای درمان صافی کف پا باید بر اساس علائمی که دارید از روش ‌های متنوع استفاده کنید. اگر شما کف پای صاف خود را درمان نکنید امکان دارد به دردهای متنوعی مانند کمردرد و یا پا درد مبتلا شوید. بر همین اساس نیاز است که از روش‌ های متنوع درمان کف پای صاف استفاده کنید.

روش های درمان صافی کف پا

برخی از روش های درمان صافی کف پا عبارت است از :

درمان صافی کف پا

1. استراحت

استراحت کردن به درمان کف پای صاف کمک زیادی می‌ کند. اگر به دلیل دویدن روی سطوح ناهموار و همچنین فعالیت بیش از اندازه کف پای شما صاف شده است. بهترین روش درمان استراحت کردن می باشد. بنابراین بهتر است که برای درمان کردن کف پای صاف خود از تردمیل استفاده نمایید. استفاده کردن از یخ بعد از ورزش مفید می ‌باشد. از ورزش هایی که شامل پریدن و فرود آمدن می‌ شود باید خودداری نمایید. در صورتی که اضافه وزن دارید کاهش وزن به درمان کردن درد صافی کف پا کمک می کند.

فرم ویزیت آنلاین و رایگان

اگر تا به امروز ویزیت نشده اید لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و زمان ویزیت آنلاین رایگان را با شما هماهنگ نمایند.

2. کفش طبی

استفاده از کفش طبی یکی دیگر از روش های درمان می باشد. درد پا با استفاده از کفش های طبی مناسب کمتر می ‌شود. کفی های مناسب کفش ها از قوس کف پا محافظت می کنند. این کفی ها فشار وارد شده روی قوس پا را کاهش می‌ دهند. این کفی ها از چرخیدن پا جلوگیری می کنند. کف کفش های طبی سر پنجه پهن را به خوبی می پوشانند. اگر می‌ توانید می توانید پابرهنه راه بروید تا درمان صاف بودن کف پای شما به مرور زمان انجام گردد.

3. استفاده از بریس های مخصوص کف پای صاف

بریس مخصوص یکی دیگر از روش های درمان است. اگر ربات تیبیال خلفی در پای شما دچار ترمیم شود دستگاه های ارتوپدی و بریس های مخصوص به شما کمک می کنند. در صورتی که علت صاف بودن کف پا مربوط به مشکل سیستم عصبی و عضلانی می باشد، باید بدانید که بریس های مخصوص تاثیر زیادی جهت درمان دارند.

4. حرکات اصلاحی برای صافی کف پا

طب فیزیکی و حرکات اصلاحی یکی دیگر از روش های درمان می باشد. متخصص حرکات اصلاحی علائم صافی کف پای شما را ارزیابی می ‌کند. پس از آن متوجه می شود که آیا این علائم به دلیل قسمت های دیگر بدن می باشد و یا علائم دیگری موجب کف پای صاف شما شده است. برخی از مواقع امکان دارد که صاف بودن کف پا به دلایل متفاوت پیش آید. در بسیاری از موارد ضعف بدن و ساختار عضلانی خود می‌ گردد که اندام تحتانی ورم کند و فشار داشته باشد. این مسئله موجب صاف شدن کف پا خواهد شد. مشکل مربوط به صافی کف پا را با یک برنامه تمرینی متخصص حرکات اصلاحی می تواند درمان کند. جهت اصلاح ناهنجاری های مربوط به راه رفتن و شکل و فرم پا می توانید از حرکات اصلاحی کمک بگیرید.

5. ماساژ برای درمان

ماساژ یکی دیگر از روش های درمان است. در برخی از مواقع کف پای شما تا حدودی قوس دارد. این مورد به علت کشیدگی قوس است. در چنین مواردی بعد از ماساژ احساس بهتری پیدا می کنید. به همین ترتیب سریعتر بهبودی لازم را به دست می آورید.

درمان کف پای صاف

6. اولتراسوند تراپی برای درمان کف پای صاف

 درمان با اولتراسوند تراپی یکی دیگر از روش هایی می باشد که جهت درمان صاف بودن کف پا به کار گرفته می ‌شود. این روش با دیگر روش‌ های مربوط به فیزیوتراپی فرق می کند. این روش به صورت موقت درد پا را آرام می ‌کند. با استفاده از دستگاه اولتراسوند امواج صوتی از سطح شنوایی بالاتر می زنند و بافت پا را تحریک می‌ کنند.

7. جراحی صافی کف پا  

جراحی یکی دیگر از روش های درمان صافی کف پا است. این روش بیشتر برای آن دسته از افرادی انجام می‌ شود که مشکل جدی دارند. جراحی در مواردی که آسیب پا و درد خیلی شدید است انجام می گردد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان