علت درد پشت گردن و شانه

فواید شنا برای زانو درد
فواید شنا برای زانو درد
8 تیر 1401
دراز نشست برای گودی کمر
دراز نشست برای گودی کمر
12 تیر 1401
علت درد پشت گردن و شانه
3.4
(326)

درد گردن و شانه دردی تقریبا شایع میان افراد است که در افرادی که سر خود را به دلیل کاری و مختلفی بسیار خم می کنند شایع تر است. پس می توان علت درد پشت گردن و شانه را الگوی ناصحیح فیزیک بدن عنوان کرد. گاهی خستگی عضلات گردن باعث ایجاد این درد می شود. درمان درد پشت گردن و شانه به علت آن بستگی دارد. درد مزبور نوعی درد مزمن است که علاوه بر آنکه آستانه تحمل درد در افراد را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش فعالیت روزمره آن ها نیز می شود.

اما علت درد گردن و شانه چیست؟ پیچ خوردگی و کشیدگی در ناحیه گردن باعث درد همزمان می شود. درد های ایجاد شده ممکن است شدید یا خفیف باشد. این درد دارای علائمی است که در ادامه با این موضوع خواهیم پرداخت. ممکن است از خستگی یا کشیدگی عضلات سرشانه و یا به دلیل خم کردن سر باشد. درد پشت گردن و شانه با تیر کشیدن و سفتی گردن همراه است. اسپاسم های شدید و خفیف یا احساس مور مور شدن و درد در قسمت پشت گردن از دیگر علائم این عارضه می باشند. علت درد های همزمان پشت گردن و شانه دلایل مختلفی دارد که در متن فوق به آن اشاره شد.

فرم ویزیت آنلاین و رایگان

اگر گردن درد دارید و تا به امروز ویزیت نشده اید لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و زمان ویزیت آنلاین رایگان را با شما هماهنگ نمایند.

علت درد پشت گردن و شانه چیست؟

در بیشتر مواقع علت درد پشت گردن و شانه پیچ خوردگی و کشیدگی می باشد. ورزش های شدید و بیش از حد و یا قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب از دیگر دلایل درد پشت گردن و شانه می باشند. بافت گردن از قسمت هایی چون عضله، تاندون و رباط ها تشکیل شده است. عضلات شانه نیز شامل چهار تاندون در قسمت بالای دست می باشد. تاندون ها در بالای دست یعنی بازو را به قسمت شانه متصل می کند. پارگی تاندون ها نیز باعث ایجاد درد های شدیدی می شود. البته که پارگی تاندون ها بیشتر در ورزش های سنگین و حرفه ای انجام می شود.

ممکن است علت درد پشت گردن و شانه به دلیل کهولت سن باشد. در برخی از موارد با افزایش سن تاندون شانه آسیب دیده و یا پاره می شود. این مورد زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی در بدن کاهش پیدا کند. در نتیجه ترمیم بافت آسیب دیده به شدت کند می شود. لازم به ذکر است اگر پارگی تاندون شدید و یکباره باشد درد ایجاد شده به شدت زیاد بوده و باعث ایجاد درد و ضعف های در بازو خواهد شد.

از دیگر دلایل درد گردن

علت درد گردن و شانه ممکن است به دلیل سقوط و یا ضربه به سر باشد. همچنین ممکن است به دلیل تکان دادن ناگهانی شد و برخورد ناگهانی در ورزش باشد. زمانی که به تاندون ها آسیب یکباره ایجاد می شود درد نیز به صورت ناگهانی ایجاد می شود.

علت درد پشت گردن و شانه چنانچه به خاطر یکی از شرایط ناگهانی فوق الذکر باشد، آسیب وارد شده را آسیب شلاقی می گویند. علائم آسیب های شلاقی ممکن است با سردرد، گردن درد، سرگیجه، احساس سفتی، تاری دید و احساس خستگی مداوم باشد.

آرتروز گردن نیز از دیگر دلایلی است که درد پشت گردن و شانه به آن مربوط است. آرتروز گردن در افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. آرتروز گردن به دلیل ساییدگی بین دیسک و استخوان ایجاد می شود. فشار های عصبی نیز  دلیلی دیگری برای ایجاد درد های پشت گردن می باشد. فشردگی عصب در گردن با علائمی چون فتق دیسک، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در انگشتان دست و ضعف در عضلات بازو و دست و شانه همراه است.

جمع بندی

علت درد پشت گردن و شانه در افراد متفاوت است. حمله قلبی، سکته مغزی و یا شریان گردنی، شکستگی کتف، تاندونیت شانه، جدا شدن شانه، سنگ صفرا یا بزرگ شدن صفرا، سرطان و … از دیگر دلایلی می باشند که ممکن است باعث ایجاد درد در این ناحیه شوند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی رایگان