حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

آب درمانی در استخر
آب درمانی در استخر
29 خرداد 1401
گردن درد عصبی
گردن درد عصبی
1 تیر 1401
حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه
3.7
(113)

امروزه حرکات اصلاحی جایگاه ویژه‌ای در جهت رفع انواع عارضه‌های جسمانی دارند. از سری مشکلاتی که میتواند سلامت کتف‌ها و بازوها را درگیر کند، افتادگی شانه است. خوشبختانه با انجام دادن حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه به راحتی میتوان این عارضه را درمان کرد. حرکات متعددی وجود دارد که از آنها به عنوان حرکات اصلاحی افتادگی شانه یاد میشود. انجام‌دادن هر از این حرکات به نوبه‌ی خود تاثیر چشمگیری در درمان افتادگی شانه خواهند داشت. از این رو بهتر است انواع متعددی از حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه را یاد بگیرید و روزانه آنها را تکرار کنید.

حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه چه تاثیری دارند؟

از مهمترین دلایلی که باعث بروز افتادگی شانه میشود ضعیف‌بودن عضلات گردن، کتف و شانه است. به کمک حرکات اصلاحی میتوان عضلات کتف و شانه‌ها را تقویت کرد. زمانی که این عضلات تقویت شده و کشیده شوند، افتادگی شانه نیز درمان خواهد شد. برای آنکه افتادگی شانه مجددا بروز نکند، بهتر است حتی پس از درمان نیز انجام‌دادن حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه را قطع نکنید. حتی بهتر است که نوع ورزش‌تان را نیز تغییر داده و به سراغ حرکات سنگین‌تر بروید. البته انجام‌دادن حرکات سنگین‌تر باید در محیط باشگاه و زیر نظر مربی باشد.

فرم ویزیت آنلاین و رایگان

اگر تا به امروز ویزیت نشده اید لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و زمان ویزیت آنلاین رایگان را با شما هماهنگ نمایند.

انواع حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

درمان افتادگی شانه با حرکات اصلاحی تنها زمانی امکان پذیر است که به صورت مداوم و مرتب انجام شوند. اگر در انجام‌دادن حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه نامنظم باشید، تاثیر دلخواه‌تان را تجربه نخواهید کرد. در ادامه به بررسی انواع حرکات اصلاحی شانه میپردازیم. تاثیر مثبت حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه از لحاظ علمی اثبات شده است و بسیار توسط فیزیوتراپیست‌ها توصیه میشود.

حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

حرکت بالا آوردن شانه (شراگ بدون دمبل)

از سری حرکاتی که میتوان برای شروع درمان افتادگی شانه انجام داد، حرکت بالا آوردن شانه است. برای انجام این حرکت موارد زیر را دنبال کنید:

  • سرپا بایستید و بدنتان را کاملا صاف نگه دارید
  • بدنتان را شل کنید و هیچ انقباضی نداشته باشید
  • همچنان که بدنتان صاف است، دست‌هایتان باید به صورت موازی در کنار بدنتان باشد
  • در همین حال شانه‌هایتان را به سمت بالا و به طرف گوش‌هایتان بیاورید

همین حالت را به مدت 10 ثانیه حفظ کنید. سپس به آرامی شانه‌هایتان را به حالت اولیه بازگردانید. مجددا تمرین را در ست‌های بیشتر تکرار کنید.

حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

حرکت کشش گوش تا شانه

این حرکت بسیار ساده است اما تاثیر بسزایی در درمان افتادگی شانه دارد. از آنجایی که این حرکت بسیار ساده به نظر میرسد، بهتر است در انجام‌دادن آن زیاده روی نکنید. چرا که زیاده روی در تمرین ممکن است آسیب‌های دیگری به شانه‌ها و کتف‌ها وارد کند.

حرکت کشش گوش تا شانه به این صورت است:

  • انجام دادن حرکت کشش گوش تا شانه هم به صورت ایستاده و هم به صورت نشسته امکان پذیر است. حتما توجه داشته باشید که بدنتان کاملا صاف باشد
  • در این حرکت موقعیت سر و گردن بسیار مهم است. سر و گردن باید در یک راستا قرار گرفته باشند و سر جلوتر از گردن نباشد
  • بدون آنکه شانه‌ها و یا گردن را حرکت دهید، سرتان را به سمت شانه خم کنید. سر باید به قدری خم شود که مقداری فشار بر روی عضلات گردن حس کنید

چند ثانیه همین حالت را حفظ کنید و سپس همین حرکت را برای سمت دیگر انجام دهید.

حرکات اصلاحی برای افتادگی شانه

حرکت عبادت معکوس

در بین حرکات اصلاحی شانه، حرکت عبادت معکوس جزو حرکاتی است که درگیری بسیاری در عضلات کتف و گردن ایجاد کرده و آنها را تقویت میکند.

برای انجام دادن حرکت عبادت معکوس مراحل زیر را انجام دهید:

  • سرپا بایستید و بدنتان را کاملا صاف کنید
  • کف دست‌هایتان را از پشت به هم رسانده و بچسبانید
  • در همین حال کف دست‌هایتان را به یکدیگر فشار داده و فشار را حفظ کنید

این حالت را 30 ثانیه حفظ کنید و سپس به حالت نرمال بازگردید. مجددا حرکت را برای 2 الی 3 ست 30 ثانیه‌ای تکرار کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان