7 روش ساده برای درمان کمر درد در زمان پریودی

از استئوآرتریت زانو چه می‌دانید؟
از استئوآرتریت زانو چه می‌دانید؟
1 آبان 1402
آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟
آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟
3 آبان 1402
7 روش ساده برای درمان کمر درد در زمان پریودی
3.4
(10)

درد و گرفتگی عضلات در طول قاعدگی بسیار شایع است. با این حال میزان درد و محل احساس آن متفاوت می باشد. معمولاً درد پریود به صورت گرفتگی عضلانی در شکم احساس می شود اما این درد می تواند به پشت و ران شما نیز سرایت کند، همچنین ممکن است کمر درد شدیدی را نیز احساس نمایید. یکی از راه های مقابله با این درد ها به ویژه برای درمان کمر درد در زمان پریودی مصرف مسکن های ساده است.

با این حال همه ما می دانیم که مصرف مسکن راه ایده آلی برای درمان کمر درد در زمان پریودی نیست؛ زیرا به راحتی می توان با راه های طبیعی و همچنین ورزش ها و تمرین های اصلاحی و خاص درد کمر پریودی را رفع کرد. از این رو می توانید از یک متخصص حرکات و ورزش های اصلاحی در مورد گزینه های موجود برای درمان کمر درد در زمان پریودی کمک بگیرید.

 در اینجا 7 ورزش را برای درمان کمر درد در زمان پریودی ارائه خواهیم داد تا با انجام آنها در دوران قاعدگی کمر درد خود را درمان کنید.

7 تمرین کششی برای درمان کمر درد در زمان پریودی

این تمرینات و ورزش های کششی یک مسکن طبیعی برای درمان کمر درد در زمان پریودی هستند. با ما همراه باشید.

وضعیت پیچ سادۀ خوابیده (Supine Twist): یوگا به عنوان نوعی تسکین درد طبیعی برای دوره قاعدگی شناخته شده است. یکی از حرکات کششی برای درمان کمر درد در زمان پریودی وضعیت پیچ سادۀ خوابیده (Supine Twist) می باشد. این حرکت یوگا برای از بین بردن درد در ناحیه کمر در هنگام ناراحتی قاعدگی بسیار عالی است.

بسته به انعطاف ‌پذیری طبیعی بدن تان چند گزینه برای این حرکت و ورزش اصلاحی وجود دارد. نکته مهمی که در این ورزش برای درمان کمر درد در زمان پریودی باید در نظر بگیرید این است که هرگز سعی نکنید از محدودیت های بدن خود فراتر بروید. به عبارت دیگر تا جایی که می توانید باید بدن تان را خم کنید. تمرین را با دراز کشیدن به پشت شروع نمایید و زانو های خود را به سمت قفسه سینه تان ببرید. سپس هر دو پای خود را باید به سمت چپ بچرخانید. در این تمرین برای درمان کمر درد در زمان پریودی باید بالای زانو راست خود را بالای زانو چپ قرار دهید.

Supine Twist.

گزینه بعدی برای درمان کمر درد دوران قاعدگی

  • ژست یوگای پل پشتیبانی شده برای درمان کمر درد در زمان پریودی: برای این ژست ترمیمی دراز بکشید و کف پاهای خود را به سمت باسن تان بالا بیاورید، آنها را صاف روی زمین بگذارید تا زانوهایتان به سمت سقف قرار بگیرند. بازو های خود را از پهلو ها به سمت پایین بیاورید و کف دست ها را روی زمین بگذارید. به آرامی باسن خود را تا سقف بلند کنید و یک بلوک یوگا یا چند بالش روی هم در زیر باسن خود قرار دهید. تا زمانی که احساس راحتی دارید به همان حالت بمانید.
پل پشتیبانی شده.

سایر تمرینات برای درمان کمر درد در زمان پریودی

  • پروانه خوابیده برای درمان کمر درد در زمان پریودی: دراز بکشید و سپس زانو های خود را خم کنید. کف پا های خود را به هم نزدیک نمایید. در این حالت دستان تان را به بالای سرتان ببرید و به هم بچسبانید. سپس مانند بال زدن پروانه زانو های خود را به طور هم زمان بالا و پایین بیاورید.
Reclined Butterfly.
  • ددباگ یا Dead Bug: این ورزش آنقدرها هم که از نامش پیدا است عجیب نیست. کاملا طاق باز بر روی زمین دراز بکشید. سپس دست های خود را به سمت بالای سرتان بیاورید. در این مرحله زانو های خود را با زاویه 90 درجه بالا ببرید. در مرحله بعدی باید سعی کنید دست و پای مخالف خود را پایین بیاورید. این کار را نوبتی برای هر دو طرف بدن خود انجام دهید. این ورزش یکی از بهترین تمرینات اصلاحی برای درمان کمر درد در زمان پریودی است.
تمرین دد باگ.
  • دراز کشیدن: یکی از بهترین حرکات کششی برای درمان کمر درد در زمان پریودی دراز کشیدن است. با خیال راحت دراز بکشید و کل بدن تان را شل کنید. این حالت می تواند به اضطراب پریود و خستگی آن کمک نماید. مطمئناً می توانید این کار را روی تخت انجام دهید اما استفاده از یک تشک روی زمین ایده‌آل تر می باشد. تا زمانی که احساس راحتی می کنید دراز بکشید و نفس های عمیق بکشید.  

دو حرکت آخر

  • حرکت کشش کودک: در انجام حرکت کشش کودک برای درمان کمر درد در زمان پریودی ابتدا پا ها و دست ها را بر روی زمین قرار دهید. سپس باسن تان را بالا بیاورید به طوری که شکل بدن شبیه عدد 8 شود.

در این مرحله باید زانو بزنید و سپس هر دو زانو را از هم باز نمایید. در مرحله بعد باید ستون فقرات خود را کش بدهید. دست های خود را به سمت جلو باز کنید. بالا تنه باید در بین ران ها قرار داده شود. به عبارت دیگر شکم را باید بر روی زانو ها و ران های خود بگذارید. سپس شست پاهای خود را روی زمین قرار دهید. باسن روی پاشنه ها تکیه خواهد کرد. در مرحله آخر پیشانی باید روی زمین قرار بگیرد. گردن، بازو ها و شانه ها باید ریلکس باشند. در این ورزش کمر درد قاعدگی تسکین پیدا می کند.

حرکت کشش کودک برای درمان کمر درد در زمان پریودی.
  • چرخش ستون فقرات به صورت خوابیده برای درمان کمر درد در زمان پریودی: ابتدا به پشت بر روی زمین دراز بکشید. پاهای خود را صاف کنید. زانوی راست را به قفسه سینه خود نزدیک نمایید. سپس همان زانو را به سمت چپ بدن بچرخانید. با این کار ستون فقرات نیز می چرخد.
چرخش ستون فقرات به صورت خوابیده برای تسکین کمر درد.

 توجه نمایید که چرخش ستون فقرات باید آرام و ملایم باشد و احساس درد نکنید. سپس همین حرکت را با پای چپ خود انجام دهید. این حرکت ایده آل ترین روش برای درمان کمر درد در زمان پریودی می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان