تاثیر حرکات اصلاحی و افزایش قد (از توهم تا واقعیت)

چه پمادی برای زانو درد خوبه؟ (+مسکن درد زانو)
چه پمادی برای زانو درد خوبه؟ (+مسکن درد زانو)
8 آبان 1402
همه چیز درباره پای اردکی و علت اردکی راه رفتن کودکان
همه چیز درباره پای اردکی و علت اردکی راه رفتن کودکان
10 آبان 1402
تاثیر حرکات اصلاحی و افزایش قد (از توهم تا واقعیت)
4.8
(4)

تاثیر حرکات اصلاحی بر افزایش قد را هیچ وقت دست کم نگیرید. مگر مشکلات استخوانی وجود دارند که نتوان با تمرینات اصلاحی اصولی زیر نظر متخصص حرکات اصلاحی حل شان کرد؟ افزایش قد نیز یکی از حوزه های مربوط به بلند شدن استخوان ها می باشد که خارج از محدودۀ علمی حرکات اصلاحی نیست.

تمرینات اصلاحی اصولی زیر نظر متخصص حرکات اصلاحی به راحتی می توانند با تکنیک های کششی تاثیر عاقلانه ای را بر افزایش قد شما بگذارند.

درست است که حرکات اصلاحی و افزایش قد یک واقعیت علمی است اما فارغ از تبلیغات ماهواره ای این تمرینات به اندازه ای کاملا اصولی و استاندارد بر قد تاثیر می گذارند و نباید توهم افزایش قد 20 سانتی در ماه را داشته باشید. مطمئنا تبلیغات غیرعلمی با ترویج قرص های بدون پایه علمی وعده های دروغین می دهند.

بیایید تاثیر واقعی و علمی حرکات اصلاحی بر افزایش قد را با هم دیگر بررسی کنیم؟

نکات علمی برای افزایش قد

اگرچه قد ما عمدتاً به ژن ها بستگی دارد، اما چند نکته طلایی می توانند در افزایش قد کمک کننده باشند. برخی از نکات علمی برای افزایش قد عبارتند از:

 • صبحانه سالم بخورید: یک رژیم غذایی سالم می تواند تغذیه لازم برای رشد سلول های بدن را فراهم کند.
 • خواب کافی داشته باشید: خواب عمیق به ترشح موثرتر هورمون های رشد کمک می کند.
 • انجام ورزش های اصلاحی را فراموش نکنید: به طور منظم از ورزش ها و حرکات اصلاحی استفاده کنید تا عضلات خود را به اندازه کافی کشش دهید.
 • یوگا: یوگا همچنین می تواند به افزایش قد کمک کند.

انجام ورزش های اصلاحی

رابطه ورزش و افزایش قد بر هیچ کسی پوشیده نیست. ورزش منظم فواید زیادی دارد. ماهیچه ها و استخوان های شما را تقویت و به شما کمک می کند تا وزن متناسبی داشته باشید. ورزش های اصلاحی تولید هورمون رشد را افزایش می دهند. بهترین زمان برای افزایش قد از طریق انجام ورزش ها و حرکات اصلاحی دوران کودکی و نوجوانی است.

ورزش ها و تمرینات اصلاحی در بزرگسالی نیز فواید زیادی دارند. این حرکات اصلاحی علاوه بر کمک به حفظ سلامت کلی بدن می توانند به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز کمک کنند. همان طور که می دانید با افزایش سن استخوان ها ضخامت و تراکم خود را به تدریج از دست می دهند. از این رو به مرور زمان خمیده می شوید و قدتان کوتاه تر خواهد شد. این وضعیت زمانی رخ می دهد که استخوان های شما ضعیف یا شکننده می شوند و در نتیجه تراکم استخوان کاهش می یابد. اینجاست که اهمیت حرکات اصلاحی و افزایش قد هم در سنین بلوغ و هم در سنین بالا اهمیت پیدا می کند.

 از این رو تمام افراد در هر سنی بهتر است انجام حرکات اصلاحی را جزء روتین روزانه خود قرار دهند. برخی از تاثیرگذارترین حرکت اصلاحی  برافزایش قد عبارتند از:

 • تمرینات اصلاحی قدرتی مانند حرکت شنا و حرکت دراز و نشست.
 • تمرینات اصلاحی و افزایش قد از طریق انجام ورزش های مربوط به ارتقاء انعطاف پذیری مانند یوگا
 • فعالیت های هوازی
حرکات اصلاحی وافزایش قد.

با حر‌کات اصلاحی وضعیت بدنی خود را بهتر کنید

وضعیت نامناسب در هنگام ایستادن، راه رفتن، نشستن و غیره ممکن است باعث شوند تا کوتاه تر از آنچه هستید به نظر برسید. مهم تر از آن با گذشت زمان این وضعیت های نامناسب به افتادگی شانه و خمیدگی استخوان ها منجر می شوند و تاثیر شگرفی بر قد واقعی شما خواهند داشت. از طرف دیگر به مرور زمان درد های مختلفی را در نواحی مختلف بدن خود مانند گردن، کمر و غیره تجربه خواهید کرد

از این رو همیشه مراقب نحوه ایستادن، نشستن و خوابیدن خود باشید. در رابطه با تمرین بهترین حالات بدنی در شرایط مختلف مثل نشستن، راه رفتن، خوابیدن، کار کردن و غیره با متخصص حرکات اصلاحی باتجربه و مجرب صحبت کنید. متخصص حرکات اصلاحی می تواند بسته به نیاز منحصر به فرد هر کدام از افراد در سنین مختلف حرکات اصلاحی خاصی را تجویز کند.

این تمرینات اصلاحی با بهبود وضعیت بدن به مرور زمان مانع از خمیدگی استخوان های پشت، زانو، پا و غیره می شوند. پس هیچ وقت اهمیت حرکات اصلاحی وافزایش قد را دست کم نگیرید.

محبوب ترین حرکات اصلاحی و افزایش قد

 • شنا روی سطح خشک: ابتدا به شکم بر روی زمین دراز بکشید. دست ها و پاهای خود را کاملا باز کنید و بکشید. سپس دست و پا مخالف خود را بالا بیاورید.
1.حرکات اصلاحی وافزایش قد: شنا روی سطح خشک.
 • حرکت اصلاحی پل یا Pelvic Lift: این حرکت اصلاحی و افزایش قد را جدی بگیرید. روی زمین یا تشک دراز بکشید. زانوهای خود را جمع کنید و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید. دست های خود را در کنار باسن بگذارید. سپس باسن خود را بالا بیاورید.
2.حرکات اصلاحی وافزایش قد: حرکت اصلاحی پل.
 • حرکت مار کبری: در این حرکت اصلاحی به شکم بر روی زمین باید دراز بکشید. دست های خود را در مقابل خود روی زمین بگذارید. سپس سعی کنید به آرامی بالا تنه خود را بالا بیاورید و روی دست هایتان قرار بگیرید.
3.حرکات اصلاحی وافزایش قد: حرکت مار کبری.

اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، با یک متخصص حرکات اصلاحی صحبت کنید. متخصص حرکات اصلاحی می تواند با ارائۀ حرکات اصلاحی افزایش قد و همچنین حفظ استحکام استخوان ها را تضمین کند.

تاثیر حرکات اصلاحی و ثبات قد با افزایش سن

 • حرکات اصلاحی راهی طبیعی و غیرتهاجمی برای قوی تر کردن استخوان ها و کاهش سرعت تحلیل آنها می باشند.
 • تمرینات اصلاحی می توانند قدرت توده های عضلانی را افزایش دهند. در نتیجه با انجام این حرکات از تحلیل قد خود پیشگیری نمایید.
 • انجام حرکات اصلاحی مانع از پیشرفت پوکی استخوان ها می شود؛ زیرا از کاهش تراکم مواد معدنی در استخوان ها پیشگیری می کند.

با توجه به مطالب علمی این مقاله، متوجه شدید که حرکات اصلاحی و افزایش قد واقعیت است اما باید اصولی و زیر نظر متخصص حرکات اصلاحی انجام شوند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان