تمرین های هوازی برای دختران (تاثیرو تمرین های اختصاصی)

معرفی انواع ویتامین ها و تاثیر آن بر روی بدن
معرفی انواع ویتامین ها و تاثیر آن برروی بدن
5 خرداد 1403
بهترین تغذیه قبل و بعد از آب درمانی
بهترین تغذیه قبل و بعد از آب درمانی ( چهار پیشنهاد فوق العاده)
6 خرداد 1403
تمرین های هوازی برای دختران
0
(0)

حتما برای شما جالب است، بدانید که ورزشهای مختلف چه میزان چربی سوزی را به دنبال دارد، وقتی مربی می گوید، چربی سوزی فلان ورزش زیاد است، فوراً به سراغ آن ورزش می‌رویم .به شما پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با ما باشید، چون قرار است، چربی سوز ترین ورزشهای هوازی را در خانه و باشگاه به شما دختران عزیز معرفی کنیم. جدیداً تمرین های هوازی برای دختران مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

تمرینات هوازی برای چربی سوزی

تمرین های هوازی برای دختران شامل ورزشهای چربی سوزی است که شمارا از شر چربی های شکم و پهلو خلاص می کند. اگر قصد چربی سوزی وکاهش وزن دارید، باید به تمرینات هوازی روی آورید. اگر ما در یک فعالیت بدنی که باعث شده ضربان قلب شما بالارود، عرق کنید و نفس هایتان به شمارش  افتاده باشد یعنی در حال ورزش هوازی هستید. مثل دویدن، وزنه زدن، از پله بالا رفتن و…..

ورزش های هوازی چربی سوز و میزان چربی سوزی آن ها

نوع ورزشی که انتخاب می کنید خیلی اهمیت دارد چون میزان چربی سوزی دختران را تعیین می‌کنند. در این بخش می‌خواهیم از میزان کالری سوزی تمرین های هوازی برای دختران بگوید.

 1. ورزش پیاده روی : یکی از ساده ترین ورزش برای کاهش وزن و چربی سوزی پیاده روی می‌باشد، میزان کالری سوزی آن بستگی به شدت آن دارد، هرچه با سرعت بیشتر  باشد ضربان قلب بالا میرود و چربی سوزی بیشتری دارد.
 2. دویدن: یکی دیگر از ورزش های هوازی دختران دویدن می‌باشد حدود 600 کالری در ساعت و چربی سوزی آن بسیار بالاست، باید گفت که دویدن انتخاب خیلی خوبی برای شما می‌باشد.
 3.  ایروبیک: میزان چربی سوزی آن  300 تا400 کالری در ساعت است، این ورزش به دلیل حرکات موزون و سرعتی که دارد باعث چربی سوزی می‌شود. ایروبیک سیستم تنفسی را تقویت می کند و افسردگی را کاهش می دهد و می تواند شما را به فرم ایده آل برساند.
 4. پله نوردی: در یک ساعت بالا و پایین رفتن از پله می توان تا 900 کالری سوزی دارد، شاید بهتر باشد از این به بعد از پله به جای آسانسور استفاده کنید. ما این ورزش را به کسانی توصیه می کنیم که مشکل مفصل و زانو نداشته باشند، این ورزش عضلات پایین تنه را درگیر می‌کند و باعث پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی می‌شود، در ابتدا از پله های کوتاه شروع کنید.
 5. دو چرخه سواری:  کالری سوزی دو چرخه سواری هم مانند دویدن است در هر دو تمرین عضلات مشترکی در گیر می‌شود، تنها فرقی که با دویدن دارد این است که در دوچرخه سواری  فشار کمتری به عضلات و مفاصل وارد می‌شود، این ورزش برای افرادی با وزن بالا وآمادگی جسمانی کمتری دارند  توصیه می شود.
 6. طناب زدن: چربی سوزی آن بیش از  1000 کالری در ساعت می باشد، بهترین تمرین هوازی برای دختران است. زیرا طناب زدن غیر اصولی و طولانی مدت آسیب های جدی به پاها و لگن میزند . طناب زدن زیر نظر مربیان فیتامین صورت می‌گیرد.
 7. شنا کردن: در شنا تمام عضلات بدن در گیر می شود و یک ورزش عالی است، حدود 600 کالری در ساعت چربی سوزی داردکه ما به صورت تقریبی گفتیم حرکات شنا هر کدام چربی سوزی خاص خود را دارد.
 8. قایقرانی : چربی سوزی این ورزش حدود 840 کالری در ساعت است، پاروزنی هم مثل شنا کل عضلات بدن را درگیر می‌کند، شاید ما دسترسی به بعضی تمرین های هوازی برای دختران نداشته باشیم  ولی باید انواع تمرینات هوازی را بشناسیم و با توجه به شرایط  مناسب ترین آنها را انتخاب کرد.
 9. ورزش رزمی: حدود 700 تا 1100کالری در ساعت چربی سوزی دارد، فرقی نمی کند کدام ورزش باشد کاراته، جودو، بوکس و…. این ورزش نیروی زیادی از شما می گیرد و عرقتان را در می آورد این ورزش فقط جسمی نیست، ذهنی  هم هست.
 10. تنیس:  چربی سوزی این ورزش  600 تا900 کالری در ساعت است، ارسال و دریافت های توپ تنیس را به یکی از چربی سوزترین تمرین های هوازی تبدیل کرده است. تمام عضلات در این تمرین درگیر می‌شود انتخاب نکنید. برای افراد مبتدی ممکن است باعث گرفتگی عضلات شود و حتی آسیب شود.
 11. ورزش فوتبال: چربی سوزی فوتبال  حدود 900 تا1400کالری در ساعت می‌باشد در این ورزش شما هم راه می روید هم می‌دوید، هرگز یک جا نمی‌ایستید، در این ورزش اگر مواظب خود نباشید آسیب های عضلانی و مفصلی خواهید دید.

تمرین های هوازی برای دختران در باشگاه ومیزان چربی سوزی آن ها

 1. دوچرخه ثابت: میزان چربی سوزی با دوچرخه ثابت، به وزن شما و شدت تمرین و مدت زمان آن بستگی دارد. هر چه بیشتر رکاب بزنید و وزن بیشتر داشته باشید کالری بیشتر می سوزانید.
 2. الپتیکال: چربی سوزی این تمرین هوازی به وزن و شدت انجام این ورزش و مدت زمان بستگی دارد. هر چه وزن بیشتر، چربی سوزی بیشتر می‌شود.
 3. تردمیل: برای تقویت قلب و عروق، کاهش وزن وکالری سوزی از تردمیل استفاده می‌شود. میزان چربی سوزی به عواملی از جمله: سن، شدت،سرعت ورزش و وزن شخص  بستگی دارد.

فواید ورزش هوازی برای دختران

تمرینات هوازی درمیان دختران بسیار پرطرفدار بوده، چون باعث ترشح هورمون شادی می‌شود،که فرد احساس  شادی و نشاط می‌کند و فواید بیشتری دارد، در اینجا به چند نمونه ازآن ها اشاره می کنیم:

 • تمرینات هوازیباعث کاهش وزن می شود و شما را به فرم ایده آل خود می‌رساند.
 • تمرینات هوازی باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود.
 • این تمرینات روحیه را تقویت می‌کند.
 • تمرینات هوازی به سلامت قلب و عروق کمک می‌کند.
 • این تمرینات باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از بیماری و بهبود عملکرد اعضای بدن می‌شود.

سرشار از غلات کامل، پروتئین های بدون چربی، سبزی جات و میوه ها باشد، مصرف قندها و غذاهای  فرآوری شده را کم کنید، بدن خود را هیدراته  در قبل، طول و بعد از تمرین نگه دارید.

سخن پایانی

تمرین های هوازی برای دختران برای کاهش وزن می‌باشند و نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که بهترین ورزش را انتخاب کنید، دختران باید خود سرانه به این ورزش اقدام نکنند چرا که بعضی از این تمرینات ممکن است با شرایط جسمانی شما سازگار نباشد و به بدن شما آسیب برساند. پیشنهاد ما این است زیر نظر مربیان فیت کلاب باشید،در این صورت طبق یک برنامه ی اصولی ورزش کنید و لاغر شوید، بدنتان فرم ایده آل را خواهد گرفت. پس حتما در برنامه ی خود تمرینات هوازی را بگنجانید، شما می‌توانید این تمرینات را در خانه یا باشگاه انجام دهید و هر روز به مدت زمان و شدت آن بیافزایید و در عین سلامتی همچنان به تمرینات خود ادامه دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان