آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟

7 روش ساده برای درمان کمر درد در زمان پریودی
7 روش ساده برای درمان کمر درد در زمان پریودی
2 آبان 1402
علت درد در مفصل شانه چیست؟
علت درد در مفصل شانه چیست؟
4 آبان 1402
آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟
3.7
(143)

آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟ این سوالی است که بسیاری از خانم های مبتلا به التهاب های زنان و عفونت رحم می پرسند. اکثر  زنان پس از زایمان اغلب دچار کمر درد می شوند. این کمر درد نه تنها به دلیل مشکلات استخوانی و مفصلی پس از زایمان است بلکه می تواند سیگنالی از ابتلا به برخی از بیماری های التهابی زنان نیز باشد.

از این رو در پاسخ به سوال آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد باید بگوییم که بله ربط دارد.

آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟

بسیاری از زنان به ویژه پس از زایمان اغلب از کمر درد رنج می برند. بارداری، زایمان، قاعدگی، تصادف، آسیب و غیره اولین عللی هستند که زنان هنگام کمردرد به آنها فکر می کنند. با این حال کمردرد می تواند ناشی از بیماری های التهابی زنان مانند عفونت رحم نیز باشد. بسیاری از زنان از این امر بی اطلاع هستند و با شنیدن این که کمر دردشان از عفونت رحم ناشی می شود تعجب می کنند و سریع می پرسند که آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟

رابطه بین عفونت رحم و کمر درد از نفوذ باکتری ها و قارچ ها از طریق واژن به اندام های تناسلی، استخوان ها، مفاصل و اعصاب لگن ناشی می شود. علاوه بر این برخی از بیماری های جدی زنان مانند سرطان در حال رشد می توانند سایر اندام های لگن را تحت فشار قرار دهند و باعث کمردرد شوند.

تشخیص علائم کمردرد ناشی از آرتروز و التهاب زنان ضروری است. کمر درد عادی اغلب با علائم دیگری مانند بی حسی در اندام ها و درد ستون فقرات همراه می باشد و کمر درد ناشی از عفونت رحم عمدتاً با علائمی مانند درد شکم، بی نظمی قاعدگی و ترشحات زیاد همراه خواهد بود.

پیشگیری از بیماری های ا‌لتهابی زنان که باعث کمر د‌رد می شوند

عدم درمان کمر درد ناشی از عفونت رحم  می تواند باعث ناراحتی های زیادی در زندگی مانند فعالیت های روزمره، زندگی زناشویی، باروری، مشکلات غدد درون ریز و غیره شود. عواملی مانند سلامت جسمی و روانی زنان زمان و هزینه زیادی را برای درمان می طلبند.

برای تشخیص کمر دردی که با علائم غیرطبیعی تناسلی همراه باشد باید برای معاینه اولیه و درمان به موقع به مراکز درمانی مراجعه کنید. مشکلات مربوط به التهاب زنان با مراجعه به متخصص زنان درمان می شوند اما برای درمان کمر درد به چه متخصصی باید مراجعه نمایید؟ زنان برای محدود کردن کمر درد ناشی از عفونت رحم می توانند دست به دامان حرکات اصلاحی شوند. از این رو برای التیام درد های شدید کمر خود باید به متخصص حرکات اصلاحی مراجعه کرد.

آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد؟ بله دارد.

پیش نیاز های انجام تمرینات وحرکات اصلاحی برای درمان کمر‌ درد

پاسخ سوال آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد را متوجه شدید اما برای درمان باید چکار کرد؟

یکی از علمی ترین درمان ها برای کمر درد ناشی از عفونت رحم انجام تمرینات اصلاحی می باشد. برخی از پیش نیاز ها برای انجام تمرینات و حرکات اصلاحی برای درمان کمر درد عبارتند از:

  • محدود کردن انجام کار های سنگین که به کمر فشار وارد می کنند.
  • کنار گذاشتن کفش های پاشنه بلند و کفش هایی که زیره غیراستاندارد و غیر طبی دارند.
  • ماساژ ملایم پشت
  • استفاده از تشک نه خیلی سفت و نه خیلی نرم

تمرینات و حرکات اصلاحی برای درمان کمر‌ درد

کشش زانو تا قفسه سینه: به پشت دراز بکشید. به آرامی زانوهای خود را به سمت قفسه سینه خود ببرید. یک ثانیه به همان حالت بمانید. سپس بازوهای خود را صاف نمایید و به سمت عقب دراز کنید. 20 ثانیه در آن حالت بمانید.

کشش زانو ها تا قفسه سینه.

چرخش زانو ها: در حالی که پاهای خود را روی زمین قرار داده اید، زانوهای خود را خم کنید و به آرامی مانند حرکت برف پاک کن از یک طرف به سمت دیگر حرکت دهید. این تمرین با چرخش آرام ستون فقرات می تواند به تسکین کمر درد کمک کند. زانو های خود را 10 بار به هر طرف بچرخانید.

تمرین اصلاحی چرخش زانو ها.

حرکت کششی روی شکم خوابیده: روی شکم دراز بکشید. سپس نیمه تن بالای خود را به آرامی به سمت بالا بیاورید و روی دستان تان بایستید.

حرکت کششی روی شکم خوابیده برای التیام کمر درد ناشی از عفونت رحم.

چرخش پایین کمر: یک پا را پشت زانوی دیگر قرار دهید، سپس به آرامی پای خود را به عرض بکشید. کشش را به مدت 20 ثانیه نگه دارید. 5 بار در هر پا این ورزش اصلاحی را تکرار کنید.

چرخش پایین کمر.

فوم رولر یا فوم رولینگ:  فوم رولینگ می تواند یکی از تمرینات اصلاحی عالی برای کمر درد باشد.  فوم رولر را زیر وسط پشت خود قرار دهید. به آرامی ستون فقرات خود را به سمت عقب بکشید. هر بار که این کار را انجام می دهید 30 ثانیه در همان حالت بمانید.

فوم رولر برای کاهش درد کمر.

کشش پیریفورمیس یا Piriformis stretches: این کشش برای درمان کمر درد ناشی از عفونت رحم عالی است. پای خود را روی ران دیگر خود قرار دهید و به آرامی باسن خود را روی زمین پایین بیاورید. 20 ثانیه به همین حالت بمانید.

کشش پیریفورمیس یا Piriformis stretches.

متخصص حرکت ورزشی برای رفع کمر درد ناشی از عفونت رحم

در پاسخ به سوال بسیاری از شما بانوان که آیا کمر درد ربطی به عفونت رحم دارد گفتیم که بله دارد. برای رفع مشکل عفونت رحم به متخصص زنان مراجعه کنید. در رابطه با کمر درد نیز حتما سراغ درمان های طبیعی و غیرتهاجمی بروید.

متخصص حرکات اصلاحی فردی است که می تواند کمر درد شما را کاملا به صورت طبیعی و بدون مداخله به طور قطعی رفع نماید.

متخصص حرکات اصلاحی به تعیین علت اصلی مشکل کمک می کند و برنامه خاصی را متناسب با نیازهای شما تنظیم می کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد.

امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان