چه پمادی برای زانو درد خوبه؟ (+مسکن درد زانو)

جراحی پا و زانوی پرانتزی چه زمانی باید انجام شود؟
جراحی پا و زانوی پرانتزی چه زمانی باید انجام شود؟
7 آبان 1402
تاثیر حرکات اصلاحی و افزایش قد (از توهم تا واقعیت)
تاثیر حرکات اصلاحی و افزایش قد (از توهم تا واقعیت)
9 آبان 1402
چه پمادی برای زانو درد خوبه؟ (+مسکن درد زانو)
3.7
(7)

آیا می شود برای تسکین دائمی زانو درد از تمرینات اصلاحی استفاده کرد؟ پاسخ قطعا بله است. با این حال گاهی اوقات برای تسکین سریع زانو درد استفاده از گزینه های دارویی ممکن است بهترین انتخاب باشد. شاید این سوال برای تان مطرح شود که چه پمادی برای زانو درد خوب است یا استفاده از مسکن برای رفع درد زانو در مقایسه با تمرینات اصلاحی بهتر می باشد یا خیر؟ در این مقاله می خواهیم با همدیگر به تمام این سوالات و سوالات متداول دیگر در رابطه با رفع دائمی زانو درد پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

مقایسه دارو های زانو درد و تمرینات اصلاحی

تسکین دائمی زانو درد قطعا با حرکات اصلاحی حاصل می شود نه با پماد یا داروهای دیگر. زانو درد حاد پس از مصرف دارو بهتر می شود اما این بدان معنا نیست که آسیب ها یا بیماری های زمینه ای که منجر به درد زانو می شوند با مصرف داروهای مختلف مانند پماد، ژل و مسکن ها برای همیشه ناپدید می گردند.

در واقع با مصرف دارو تنها می توانید میزان درد را کاهش دهید اما همچنان آسیب اصلی به زانو سرجایش است. دوباره شاید بپرسید چه مسکن یا پمادی برای زانو درد بخریم تا به درمان قطعی زانو درد دست یابیم؟ در جواب باید بگوییم که هیچ پماد یا مسکنی به تنهایی نمی تواند زانو درد شما را به طور قطعی درمان کند. درمان قطعی زانو درد با مسکن و پماد باید توام با انجام تمرینات اصلاحی تحت نظر متخصص حرکات اصلاحی باشد. در واقع استفاده از پماد، مسکن یا هر داروی دیگری به رفع موقتی زانو درد کمک می کند. در حالی که انجام تمرینات اصلاحی با تقویت عضلات، مفاصل و عملکرد کلی ساختار استخوان درمانی دائمی برای درد زانو خواهند بود.

چه پمادی برای زانو درد بخرم؟

با درد زانو اولین چیزی که به فکرتان می رسد این است که چه پمادی را برای زانو درد بخرم؟ پمادها، کرم ها و ژل های تسکین دهنده درد زانو موضعی هستند و اثرشان موقتی می‌باشد. پس از استفاده از پماد گاهی ممکن است باز هم درد زانو ادامه داشته باشد یا پس از چند ساعت دوباره درد شروع شود.

کرم ها، ژل ها و پماد های ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند پماد دیکلوفناک از جمله از دارو هایی هستند که می توانند درد زانو را کاهش دهند.

سایر گزینه های دارویی یا انواع مسکن برای درد زانو عبارتند از:

  • داروهای خوراکی مانند پاراستامول (استامینوفن)، ایبوپروفن یا دیکلوفناک
  • داروهای بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین: این دارو ها باعث بی حسی می شوند. احساس بی حسی درد را کاهش می دهد. لیدوکائین به صورت کرم، ژل یا اسپری عرضه می شود.
چه پمادی برای زانو درد بهتر است؟

چه زمانی داروهای خوراکی و انواع پماد زا‌نو درد بهتر عمل می کنند

کرم ها و ژل های ضد التهاب غیر استروئیدی موضعی را می توان در صورت نیاز یا هر روز استفاده کرد. آنها زمانی که با تمرینات اصلاحی تجویز شده توسط متخصص حرکات اصلاحی ترکیب شوند، بهترین عملکرد را خواهند داشت. برای استئوآرتریت زانو کاهش وزن برای افرادی که اضافه وزن دارند نیز مهم است.

حرکات اصلاحی می توانند به تقویت عضلات اطراف زانو کمک کنند. متخصص حرکات اصلاحی به شما نشان می دهد که چگونه این تمرینات و ورزش های اصلاحی را به گونه ای انجام دهید که برای زانوی شما ایمن تر باشند.

برای برخی افراد داروهای مکمل مانند طب سوزنی یا مکمل های گلوکزامین نیز ممکن است کمک کننده باشند. با این حال همه دارو ها، مسکن ها، پماد ها و ژل ها بدون تمرینات اصلاحی تاثیر موقتی بر زانو درد دارند.

چهار نکته اصلی برای مدیریت زانو درد

در اینجا چهار نکته اصلی برای مدیریت درد زانو آورده شده است که می توانند به شما کمک کنند تا دوباره فارغ از زانو درد از زندگی خود لذت ببرید.

1. ورزش و کشش: به جای این که هر روز به این فکر کنید که چه پمادی برای زانو درد بخرم، انجام ورزش های اصلاحی را در روتین روزانه خود بگنجانید. برای کنترل درد زانو در طول روز بیشتر حرکت کنید و کمتر بنشینید. اگر زانو درد ناشی از آرتروز دارید، فعال ماندن باعث تقویت تحرک و عملکرد می شود و همچنین خلق و خوی شما را تقویت می کند. بسته به شرایط هر فرد متخصص حرکات اصلاحی تمرینات و ورزش های اصلاحی مختص درد زانو را تجویز می نماید تا سلامت مفاصل ارتقاء پیدا کند.

2. وزن سالم را حفظ کنید: علاوه بر انجام حرکات اصلاحی تناسب اندام می تواند باری که بر روی مفاصل به ویژه زانوهای شما وارد می شود را کاهش دهد. برای حفظ وزن سالم حتماً یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از نظر بدنی فعال بمانید.

استفاده از درمان های گرم و سرد برای التیام زانو درد.

3. درمان سرد و گرم: درمان سرد و گرم متناوب می تواند سفتی مفاصل را کاهش داده و تحرک مفاصل زانو را افزایش دهد. توصیه می‌کنیم  به عنوان یکی از روش های طبیعی تسکین درد زانو صبح‌ها دوش آب گرم بگیرید و شب‌ها با یک پتوی گرم یا پد گرم‌کننده خود را گرم نگه دارید. سرما درمانی همچنین به زانوهای ملتهب تسکین می دهد. یک کیسه یخ ژله‌ای را در یک حوله بپیچید و آن را به مدت 20 دقیقه هر روز روی زانوی خود قرار دهید.

4. تغییر رژیم غذایی: در کنار انجام تمرینات اصلاحی به رژیم غذایی روزانه تان نیز توجه کنید. رژیم غذایی بر بدن و احساس شما تأثیر می گذارد. از این رو سعی کنید با رژیم غذایی سالم به وزن متناسب دست یابید و التهاب زانو و فشار به آن را کمتر کنید. التهاب کمتر به معنای درد کمتر مفاصل و زانو و در نتیجه مدیریت بهتر زانو درد است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان