ورم زانو بعد از فیزیوتراپی

هزینه فیزیوتراپی گردن
هزینه فیزیوتراپی گردن
8 فروردین 1402
هزینه هر جلسه فیزیوتراپی شانه
هزینه هر جلسه فیزیوتراپی شانه
10 فروردین 1402
ورم زانو بعد از فیزیوتراپی
3.6
(9)

به وجود آمدن ورم زانو بعد از فیزیوتراپی، چالشی است که اغلب بیماران مبتلا به مشکلات زانو با آن مواجه هستند. درست است که ایجاد تورم بعد از فیزیوتراپی تقریبا طبیعی است، با این وجود برای بیماران ورم ایجاد شده ناراحت کننده است. زانو بزرگترین مفصل حرکتی بدن می باشد و تمام وزن بدن بر روی زانوها است. افراد بنا به دلایل مختلفی با زانو درد و مشکلات زانو روبه رو هستند که باید درمان شوند. گزینه های درمانی مختلفی پیش روی شما است که می توانید برای معالجه انتخاب کنید؛ اما بسیار جالب است که بیماران فیزیوتراپی را برای درمان در نظر می گیرند. آنها فیزیوتراپی را جایگزین خوبی برای جراحی یا روش های درمانی با دارو می دانند.

بیمارانی که برای درد زانو به مراکز فیزیوتراپی مراجعه می کنند، گاهی با تورم زانو بعداز فیزیو تراپی روبرو می شوند. این مسئله شدیدا آنها را از نظر روانی بهم می ریزد و از ادامه درمان انصراف می دهند. البته گاهی بیماران حق دارند از ورم بعد فیزیوتراپی احساس نگرانی کنند؛ زیرا برخی مواقع تورم در نتیجه کوتاهی فیزیوتراپ یا عدم انتخاب روش درست فیزیوتراپی به وجود می آید.

در چنین مواقعی، بهترین کار رفتن به سراغ مراکز فیزیوتراپی است که برای درمان بیماران، با افراد متخصص همکاری می کنند. با تمام این تفاسیر، تورم و التهابی که پس از فیزیوتراپی زانو به وجود می آید، برای بیماران مشکلات عدیده ای ایجاد نخواهد کرد و با انجام چند کار ساده برطرف خواهد شد.

فرم ویزیت آنلاین و رایگان

اگر تا به امروز ویزیت نشده اید لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و زمان ویزیت آنلاین رایگان را با شما هماهنگ نمایند.

ورم زانو بعد از فیزیوتراپی؛ نشانه ها

معمولا بیماران ورم زانو بعد از فیزیوتراپی را به صورت پف یا تورم مشاهده می کنند. این تورم ممکن است در نتیجه انجام حرکات ورزشی حین فیزیوتراپی به وجود آید؛ چون در آن شرایط، زانوها فشار زیادی را تحمل می کنند. به ویژه اگر شما به مدت طولانی به خاطر تحمل درد، از مفاصل و عضله های پا استفاده نکرده باشید. بعد فیزیوتراپی درد و تورم یک مسئله عادی می باشد.  

از نشانه های مهم ورم زانو می توان به عدم انعطاف پذیری زانو اشاره کرد، به طوری که هنگام خم و راست کردن آنها احساس درد شدیدی می کنید. وقتی زانوی سالم و زانوی آسیب دیده را مقایسه کنید، حتما ورم زانو را مشاهده خواهید کرد. بعد از یک فیزیوتراپی با انواع دستگاه یا حرکات ورزشی در جلسات اول، دیدن چنین صحنه ای دور از انتظار نیست.

ورم زانو پس از فیزیوتراپی؛ موجب سفتی مفصل زانو و متورم شدن کشکک می شود. دامنه حرکتی زانوها کمتر شده و شما شدیدا احساس درد می کنید. گاهی نیز با کبودی و قرمزی همراه است. البته برخی بیماران با مشکلات ورم زانو به فیزیوتراپیست مراجعه می کنند و از آب آوردن زانو شکایت دارند. این مشکل در نتیجه عوامل مختلفی چون، پوکی استخوان، آرتروز، روماتیسم مفصلی، تومور، کیست، عفونت و التهاب بورس به وجود آید. متخصصین فیزیوتراپی با ارزیابی وضعیت بیماران، از تکنیک های فیزیوتراپی برای درمان ورم زانو استفاده می کنند.

ورم زانو بعد از فیزیوتراپی ممکن است، آثار باقی مانده از بیماری ورم زانو باشد که برای درمان آن به کلینیک مراجعه کرده اید. با این وجود برای بهبود ورم زانو پس از انجام فیزیوتراپی می توان کارهایی انجام داد تا مشکل بر طرف شود.

ورم پس از فیزیوتراپی زانو

برای ورم بعد از فیزیوتراپی زانو چه کنیم؟

اگر فیزیوتراپی را برای درمان آسیب ها و تسکین درد های خود انتخاب کرده اید، دغدغه عوارض احتمالی بعد فیزیوتراپی را نداشته باشید. فیزیوتراپی هدفی جز بهبودی و درمان ندارد و مطمئن باشید راهکارهای جادویی برای رفع برخی عوارض بعد فیزیوتراپی مثل تورم، التهاب موضعی و درد در چنته دارد.

وقتی با ورم زانو بعد از فیزیوتراپی مواجه شدید، به فیزیوتراپیست ها اطلاع دهید. آنها علت را بررسی، به شما روش های بهبود ورم زانو را تشریح می کنند؛ اما می توانید با انجام فعالیت های ذیل از التهاب و درد زانو بعد فیزیوتراپی رها شوید.

  • پس از فیزیوتراپی زانو استراحت کنید و اجازه دهید ماهیچه ها و بافت های زانو خود را بازسازی کنند.
  • از کمپرس یخ استفاده کنید. هیچ چیز به اندازه کمپرس سرد التهاب و ورم زانو را کاهش نمی دهد.
  • آب زیاد بنوشید؛زیرا بیمارانی که برای درمان صدمات زانو از دستگاه های فیزیوتراپی استفاده می کنند، با جریان گردش خون، مواد زائد بدن باید خارج شوند. بهترین راهکار نوشیدن آب زیاد است.
  • دوش آب گرم بگیرید تا جریان خون تان تسهیل شود. آب گرم درد بعد از فیزیوتراپی را کاهش می دهد.
  • اگر علت ورم زانو بعد از فیزیوتراپی در نتیجه قصور و کوتاهی فیزیوتراپ به وجود آمده باشد، شما مختار هستید تا با یک فیزیوتراپیست حرفه ای و با تجربه به درمان ادامه دهید.

چیزی که بر آن تاکید داریم، این است که ورم زانو بعد از فیزیوتراپی در جلسات اول درمان کاملا نرمال است. احساس درد و تورم از عوارض شایع در فیزیوتراپی ناحیه آسیب دیده زانو می باشد. با ادامه جلسات و ترمیم بافت ها، عضله ها و مفصل زانو، از درد و تورم ایجاد شده کاسته خواهد شد. شما پس از اتمام جلسات دیگر در ناحیه زانو ورمی نخواهید دید.

جمع بندی مطالب

ورم زانو بعد از فیزیوتراپی ؛ یک عارضه شایع و متداول در درمان زانو با تکنیک های فیزیوتراپی است. برای بیمارانی که امید دارند تا با فیزیوتراپی، آسیب های زانو را درمان کنند، با دیدن ورم بعد فیزیوتراپی تعجب کرده و نگران می شوند. در حالی که بروز چنین عوارضی احتمال دارد. برای بهبود تورم زانو، راهکارهای ساده ای وجود دارد که معمولا توسط فیزیوتراپیست ها به بیماران ارائه می شوند.

فیزیوتراپی زانو

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان