نحوه استفاده از موبایل در حالت ایستاده

رهایی از درد تریگرپوینت ها
25 شهریور 1402
گرفتگی پایین کمر
26 شهریور 1402
5
(1)

فیلم نحوه استفاده از موبایل در حالت ایستاده

مهم‌ترین و شایع‌ترین مشکلاتی که امروزه باهاش سر و کار داریم و برامون پیش میاد مربوط میشه به نوع و مدت زمان استفاده از گوشی موبایل! درصد بسیار زیادی از افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت صحیح بدنی بخصوص سر و گردن، مدت زمان بسیاری را به کار با گوشی موبایل اختصاص می‌دهند. برای رفع این مشکلات ویدئو و تمرینات آموزش داده شده بسیار کمک کننده هستند. همچنین در ادامه نکات مفیدی گفته شده است.

نحوه‌ی استفاده از موبایل در حالت ایستاده

این روزها بیشتر استفاده از دستگاه‌های الکتریکی، به ویژه تلفن‌های هوشمند، سنگین تا متوسط است. تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود 77 درصد از مردم جهان تلفن همراه دارند. وضعیتی که ما در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها داریم می‌تواند به طور بالقوه منجر به مشکلات اسکلتی عضلانی شود. مطالعات بیشتر و بیشتری وجود دارد که استفاده از تلفن را با درد و اختلال در عملکرد مرتبط می‌کند. استفاده طولانی‌ مدت از دستگاه می‌تواند باعث پوسچر معیوب مانند وضعیت گردن رو به جلو، حالت خمیده، یا گرد شدن شانه‌ها شود. وضعیت ثابت گردن به جلو می‌تواند باعث آسیب به ساختارهای گردنی، سینه‌ای و کمری شود. دفعات استفاده از دستگاه، میزان خم شدن گردن در هنگام استفاده از تلفن و وضعیت بدن از عوامل اصلی مرتبط با درد گردن و شانه و شدت آن است. وضعیت سر رو به جلو در دراز مدت نیز ممکن است خطر تغییرات دژنراتیو ستون فقرات را افزایش دهد.

بار گوشی‌های هوشمند

با نگاه کردن به ستون فقرات گردنی، هنگامی که درجه خمیدگی، یعنی خم شدن سر به جلو و پایین افزایش می‌یابد. نیروی منتقل شده به ستون فقرات گردنی افزایش می‌یابد. این نیرو افزایش یافته این توانایی را دارد که باعث افزایش درد شود. اگر گردن به مدت طولانی در وضعیت نامناسب خود قرار داشته باشد، برخی از عضلات در وضعیت کشیده و برخی دیگر در وضعیت انقباض خود باقی می‌مانند. این می‌تواند باعث عدم تعادل شود که همچنین می‌تواند منجر به درد و اختلال در عملکرد شود. حفظ وضعیت بدنی خوب با استفاده طولانی مدت از تلفن یا رایانه می‌تواند به محدود کردن یا جلوگیری از درد احتمالی گردن و شانه کمک کند.

فیزیوتراپیست ها و متخصصان حرکات اصلاحی در کمک به افرادی که به دلیل موقعیت و حرکت نادرست درد دارند، تخصص دارند. اگر درد دارید و احساس می‌کنید به دلیل استفاده بیش از حد از دستگاه تلفن همراهتان، نحوه نشستن روی صندلی موقع کار با رایانه و یا حتی انجام کارهای خانه، می‌تواند به دلیل وضعیت نامناسب بدنتان باشد، به یک متخصص حرکات اصلاحی مراجعه کنید تا به حل این مشکل کمک کند.

در اینجا برخی از اصول اولیه برای حفظ وضعیت و وضعیت بدنی خوب آورده شده است:

هنگام استفاده از کامپیوتر:

صاف بنشینید و مستقیم به جلو نگاه کنید

چشم‌ها باید مستقیماً به یک سوم بالای صفحه نمایش کامپیوتر اشاره کنند.

هنگام تایپ ساعدها باید موازی با زمین باشند.

آرنج باید در کنار بدن باشد.

پاها باید روی زمین صاف باشند و ران ها موازی با زمین باشند.

استراحت‌های متناوب داشته باشید

نکاتی برای حفظ وضعیت بدنی خوب هنگام استفاده از تلفن هوشمند

بالا نگه داشتن صفحه نمایش خیلی نزدیک یا خیلی دور.

همه ما این کارها را هنگام نگاه کردن به تلفن‌های خود انجام داده‌ایم. در واقع، بسیاری از ما آن‌ها را هر روز انجام می‌دهیم! اگر این برای شما صدق می‌کند، به خودتان لطف کنید و این نکات را برای حفظ وضعیت بدنی خوب هنگام استفاده از گوشی هوشمند خود امتحان کنید.

سرت را بالا نگه دار

به آن به عنوان غرور در وضعیت مناسب فکر کنید! وقتی سر خود را بالا نگه دارید، وضعیت بهتری خواهید داشت.

گوشی خود را در سطح چشم نگه دارید

بدن شما ممکن است مدتی طول بکشد تا خود را با وضعیت بهتر تنظیم کند. یکی از راه‌های رفع این مشکل این است که گوشی خود را هم سطح چشم نگه دارید. این شما را از انحراف گردن و پشت در موقعیت‌های ناراحت کننده باز می‌دارد.

اندازه متن را افزایش دهید

بسیاری از ما روی تلفن خود خم می‌شویم زیرا نمی‌توانیم متن را کاملاً ببینیم. با این حال، افزایش اندازه فونت می‌تواند این مشکل را متوقف کند و وضعیت بد شما را برطرف کند.

موقعیت بازوی راست را بدانید

بازوهای شما باید در نزدیکی بدن قرار گیرند، چه در حالت نشسته و چه ایستاده. علاوه بر این، اگر نشسته‌اید، آرنج خود را بالای زانو قرار دهید تا از توزیع مناسب وزن اطمینان حاصل کنید.

پاهای خود را روی زمین صاف کنید

پاهای ضربدری شده روی هم را صاف کنید! اگر در حالت نشسته در حال تماشای تلفن خود هستید، باید پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید.

عینک بزن

این با نکته قبلی مرتبط است. به جای اینکه خود را برای خواندن اخبار بچرخانید، عینک خود را بزنید. همچنین ممکن است لازم باشد این را به عنوان نشانه‌ای برای برنامه ریزی قرار ملاقات بعدی چشم خود در نظر بگیرید.

از دو دست استفاده کنید

این یکی از ساده‌ترین نکات برای حفظ وضعیت بدنی خوب هنگام استفاده از گوشی هوشمند است. آن را با دو دست بگیرید، نه با یک دست. اطمینان حاصل کنید که دستان شما نیز متقارن هستند.

اطمینان حاصل کنید که شانه‌های شما در یک راستا است

تصور کنید شنل بلندی دارید که شانه‌های شما را به سمت بالا و عقب می‌کشد و به حالت یکنواخت و در یک راستا می‌رساند. اینطوری باید بنشینی یا بایستی!

خاموشش کن

گاهی اوقات بهترین کار این است که گوشی خود را خاموش کنید! به این ترتیب، می‌توانید به بدن و مغز خود استراحت دهید.

دکتر کایروپراکتیک و یا متخصص حرکات اصلاحی خود را ببینید

به کسی نیاز دارید که این موقعیت‌ها را برای شما نشان دهد؟ مقابله با درد طاقت فرسا چگونه است؟ نیاز به معاینه دارید؟ متخصص حرکات اصلاحی فردی است که می‌تواند همه‌ی این نکات را برای شما ارزیابی کند.

دیگر از کمردرد و گردن درد خبری نیست! شما می‌توانید آن را محقق کنید، احتمالاً فقط با استفاده از این نکات برای حفظ وضعیت بدنی خوب در هنگام استفاده از تلفن هوشمند خود؛ و اگر زمانی نیاز به تشخیص و درمان داشتید، مزیت تمرینات اصلاحی و مشاوره با یک متخصص حرکات اصلاحی به معنای واقعی کلمه پشت شماست!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان