راهکار های طلایی استفاده از موبایل

علت ایجاد زانوی ضربدری چیست؟
7 مهر 1402
افزایش تحرک و انعطاف پذیری شانه با تمرین
8 مهر 1402
3
(3)

اگر شما هم این روزها زمان زیادی را با گوشی موبایل می‌گذرانید و جز جدایی ناپذیر زندگیتان شده است پس امکان ابتلا به مشکلات مختلف را دارید. تایپ زیاد با شست و ضربات مکرر نوک شست به صفحه موبایل می‌تواند موجب درد، تورم و گزگز شست ها شود. همچنین حرکت مکرر شست ها می‌تواند موجب التهاب تاندون‌های شست و بروز بیماری مختلف و در نتیجه درد مچ دست نیز شود. برای کاهش این مشکلات راهکارهای گفته شده در ویدئو را دنبال کنید و ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

راهکارهای طلایی استفاده از موبایل

گوشی‌های هوشمند ما همراهان همیشگی ما هستند. ما روی صفحه نمایش آن‌ها قوز می‌کنیم، به نور آبی رنگ آن‌ها خیره می‌شویم و همراهی انسانی را فدای شرکت دیجیتال می‌کنیم. با گذشت زمان، همه این عادات می‌توانند سلامتی ما را تخریب کنند.

خوشبختانه، می‌توانید از برخی از این اثرات منفی بدون صرف نظر از شرکت رایانه جیبی خود جلوگیری کنید. در اینجا نحوه محافظت از سلامت خود در برابر گوشی هوشمند خود آورده شده است.

وضعیت بدن خود را بهبود بخشید

هنگامی که با گوشی هوشمند خود مشغول کار هستید چگونه می‌ایستید یا می‌نشینید؟ اگر روی صفحه نمایش خم شده‌اید، گردنتان خم شده است، پس تنها نیستید.

متأسفانه، تحقیقات نشان می‌دهد که این وضعیت غیرطبیعی که «سر رو به جلو» نامیده می‌شود، می‌تواند باعث افزایش تعداد آسیب‌های گردن و ستون فقرات شود.

این مشکل راه حلی دارد، اگرچه ممکن است نگاه‌های عجیب و غریبی از اطرافیان شما به خود جلب کند. هنگام ارسال پیامک، ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی، تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید (هر چه گوشی خود را بالاتر بگیرید، بهتر است). این عادت به شما امکان می‌دهد سر خود را بالا و شانه‌هایتان را عقب نگه دارید، همانطور که وقتی می‌خواهید به صورت ارگونومیک پشت رایانه بنشینید، باید.

مربیان و متخصصان حرکات اصلاحی همچنین توصیه می‌کنند که تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید. علاوه بر این، آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که در حالت ایستاده، بازوهای خود را نزدیک بدن خود نگه دارید. هنگامی که نشسته‌اید، به سمت جلو خم شوید (دوباره با گوشی در سطح چشم) در حالی که آرنج‌ها روی زانوهایتان قرار دارند.

موقعیت دست شما نیز مهم است. کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند با گوشی خود با دو دست در موقعیت‌های متقارن کار کنید. این باعث پخش شدن فشار روی بازوها و ستون فقرات می‌شود، اگر با یک دست ضربه می‌زنید و کار می‌کنید، باید مرتباً جای دست‌ها را عوض کنید.

کاهش جلسات طولانی مدت استفاده از تلفن هوشمند همچنین به بهبود وضعیت بدن شما و جلوگیری از سایر مشکلات احتمالی مانند خستگی چشم کمک می‌کند. اساساً، باید از گذراندن دوره‌های طولانی مدت به تلفن خود اجتناب کنید. اگر مجبورید از تلفن خود استفاده کنید، زمان را با کشش‌های کوچک، مانند چرخاندن گردن، تقسیم کنید.

تمرینات مخصوص کار با موبایل

1. در هنگام تماس‌های ویدیویی و تلفنی بایستید

هشت ساعت پشت سر هم نشستن روی صندلی برای کمر و وضعیت بدن شما وحشتناک است، به خصوص زمانی که پشت میز آشپزخانه یا روی کاناپه نشسته‌اید. همه گیری ویروس کرونا باعث نشستن کافی و عدم تحرک شد و مردم به دلایل بیشتری برای نشستن نیاز ندارند.

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از نشستن در طول روز این است که در جلسات ایستاده شرکت کنید. سرمایه گذاری روی یک میز ایستاده یا پیدا کردن جایی که به درستی از رایانه خود پشتیبانی کند می‌تواند به شما کمک کند از روی صندلی خود بلند شوید و تمرکز و تمرکز خود را افزایش دهید. در واقع، میزهای ایستاده مزایای جدی از جمله بهبود خلق و خو، افزایش فعالیت مغز، افزایش خلاقیت و مدیریت استرس را ارائه می‌دهند.

به خودتان لطفی کنید و در حالی که در کنفرانس ویدیویی یا جلسه بعدی خود هستید، این کار را در حالت ایستاده انجام دهید و ببینید که بعد از آن چقدر احساس خوبی دارید. ما مطمئن هستیم که می‌خواهید این را بارها و بارها تکرار کنید.

2. یک تمرین HIIT در ظهر را به عنوان یکی از تمرینات خانگی خود برنامه ریزی کنید

یکی از بزرگترین روندهای تناسب اندام در سال 2022، به ویژه با افرادی که هنوز از خانه کار می‌کنند، تمرینات 20 تا 30 دقیقه‌ای خواهد بود. چه در یک استودیو یا باشگاه یا در خانه، مردم این سبک از ورزش را دوست دارند، زیرا می‌تواند نتایج سریعی برای شما به همراه داشته باشد، انجام آن زمان زیادی را صرف نمی‌کند و می‌تواند در زمان استراحت ناهار انجام شود. معمولاً حرکات و تمرینات ترکیبی HIIT می‌تواند به فرد کمک کند تناسب اندام داشته باشد و مطمئن شود که تمرینی را حتی در هنگام کار از دست نمی‌دهد.

اگر در این نوع تناسب اندام تازه کار هستید، با اضافه کردن برخی حرکات کم شدت مانند اسکات و لانچ برای حرکت دادن پاها و تبدیل شدن به تمرینات سنگین‌تر شروع کنید. ترکیبی از تمرینات کل بدن و تمرینات تنها با استفاده از وزن بدن کمک می‌کند تا قدرت خود را افزایش دهید و سلامت قلب و عروق خود را بهبود بخشید.

3. یک هشدار زمان یا تقویم تنظیم کنید تا شما را به حرکت وادار کند

دستگاه‌های ردیابی پوشیدنی مانند اپل واچ‌ها می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند، اما تقویم، تلفن یا رایانه شما نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. هر ساعت یک یادآوری یک دقیقه‌ای برای بلند شدن و حرکت تنظیم کنید.

نور آبی را کاهش دهید

خورشید و دستگاه‌های دیجیتال هر دو نور آبی پرانرژی با طول موج کوتاه ساطع می‌کنند. این امواج زمانی که از ستاره می‌آیند عالی هستند، آن‌ها به ما کمک می‌کنند در طول روز بیدار بمانیم و از تولید ملاتونین در مغز جلوگیری می‌کنیم که باعث خواب آلودگی ما می‌شود؛ اما وقتی نوری که شما را بیدار نگه می‌دارد از صفحه ‌نمایشی می‌آید که در رختخواب دراز می‌کشید، این خیلی خوب نیست. تاریکی به طور طبیعی ما را خواب‌آلود می‌کند و خیره شدن به تلفن در اواخر شب در این امر اختلال ایجاد می‌کند.

خوشبختانه، اندروید و iOS هر دو دارای تنظیماتی هستند که می‌توانند به کاهش قرار گرفتن در معرض نور آبی کمک کنند.

در دستگاه اندرویدی، به تنظیمات > نمایشگر > نور شب بروید. گزینه Turn on now را انتخاب کنید تا رنگ صفحه را به رنگ کهربایی تغییر دهید و نور طول موج آبی ساطع شده را کاهش دهید. برای برنامه‌ریزی این تغییر به‌گونه‌ای که به‌طور خودکار در زمان خاصی از روز رخ دهد، روی زمان‌بندی ضربه بزنید.

برای iOS، گزینه مشابهی به نام Night Shift را خواهید یافت. با رفتن به Settings > Display & Brightness > Night Shift به آن دسترسی پیدا کنید. برای روشن کردن آن فقط زمانی که به آن نیاز دارید، روی Manually Enable Until Tomorrow ضربه بزنید. یا با زدن Scheduled آن را به طور خودکار روشن و خاموش کنید.

این گزینه‌های تغییر رنگ باید آسیب نور آبی به چشم‌ها و الگوهای خواب را کاهش دهند؛ اما توصیه می‌کنیم استفاده از تلفن خود را در شب نیز محدود کنید. مهم نیست که چه تنظیمات نوری را تنظیم می‌کنید، حفظ ذهن شما با شبکه‌های اجتماعی بهترین آماده‌سازی برای یک خواب آرام شبانه نیست. با در نظر گرفتن این موضوع، به جایگزینی آن چک شبانه توییتر با یک کتاب فکر کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان