دکتر ارسلان گلشنی هستم،

دوران ابتدایی رو در روستای زوارق گذراندم و دوران راهنمایی و دبیرستان را در مدارس نمونه دولتی شهرستان بناب (استان آذربایجان شرقی) سپری کرده و دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم و بعد از اون در رشته مهندسی صنایع سه ترم مشغول به تحصیل شدم و  بعد از گذشت  سه ترم علاقه چندانی به این رشته و ریاضیات و فیزیک نداشتم برای همین در دانشگاه بیشتر دنبال رشته های دیگه بودم که با رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی آشنا شدم. یکی از دوستان من هم هیئت علمی همین رشته بود و با تحقیقاتی و بررسی که انجام دادم و با بررسی کتاب هایی که میخونن و کارهایی که انجام می دهند حس کردم که به این رشته خیلی علاقه دارم برای همین مجدد کنکور دادم و اقدام کردم برای رشته تربیت بدنی که بعد از آن توانستم در دانشگاه تهران قبول بشم و مقطع کارشناسی را به صورت پشت سر هم در طول ۷ ترم تونستم تموم کنم و در مقطع کارشناسی ارشد هم در دانشگاه تهران قبول بشم و این مقطع را در چهار ترم بگذرونم و بعد از اون مجدد مقطع دکتری در رشته حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی دانشگاه تهران قبول شدم.

تاکنون بیش از 20000 ارزیابی بدنی برای تشخیص ناهنجاری ها داشته ام.

اولین ویزیت من برمی گردد به چند سال پیش و اسمشون هم حتی یادمه آقایی به اسم پیری که هر جا هستند سلامت باشند.ایشان با شکایت درد در ناحیه پشتی و بین کتف مراجعه کردند و بعد از ارزیابی بدنی که انجام دادم متوجه شدم که ایشون اسکولیوزیس یا ناهنجاری کج پشتی را دارند؛ برای همین براشون تجویز آب درمانی و حرکات اصلاحی را انجام دادم. بعد از گذشت پنج جلسه ایشان پیشرفت های خوبی داشتند اما باز هم دیدم که پیشرفتی که می‌خواهم را هنوز به دست نیاوردم و مجددا ویزیت انجام دادم و در مورد محل کارشون ازشون پرسیدیم وقتی این سوال را پرسیدم متوجه شدم که ایشان در محل کار با دو سیستم کامپیوتری کار می کنند، برای همین مجبور بودند که یک چرخشی داشته باشند تا با سیستم دیگر کار کنند. با اصلاح این مسئله، بقیه مشکلات هم حل شد و این تجربه خوبی برای خود بنده بود که حتماً باید اطلاعات کارهای روزانه هر فرد را داشته باشم. وقتی میگوییم که حرکات اصلاحی داریم کار می‌کنیم، باید به نظر بنده در وهله اول کارهای روزانه و الگوهای حرکتی زندگی فرد اصلاح گردد.

حرکات اصلاحی یکی از گرایش های رشته علوم ورزشی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در برخی از دانشگاه های اصلی کشور ایران وجود دارد. این رشته بیشتر حیطه فعالیتش در پیشگیری از مشکلات اسکلتی عضلانی و همچنین در مراحل پایانی بازتوانی است اما با توجه به دوره های تکمیلی که برای این رشته وجود دارد مثل ماساژ درمانی و آب درمانی (تحت نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی) لذا فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش توانبخشی در کنار تیم های پزشکی و هم در بخش پیشگیری در آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان و هم در ادارات و شرکت ها برای پیشگیری از مشکلات پرسنل فعالیت داشته باشند. همچنین یک قسمتی از کار این رشته در بازتوانی و پیشگیری از آسیب های ورزشی در تیم‌های باشگاهی و ورزشکاران حرفه ای است.

مشاوره تلفنی رایگان