باز کردن گره ی گردن با توپ

نرمی غضروف پشت کشکک
نرمی غضروف پشت کشکک
12 دی 1402
تمرینات کاربردی برای انعطاف عضلات پشت پا
تمرینات کاربردی برای انعطاف عضلات پشت پا
14 دی 1402
باز کردن گره ی گردن با توپ
2.3
(3)

باز کردن گره ی گردن با توپ چگونه امکان پذیر است؟ میدونستی که با کمک توپ تنیس و یاد گرفتن یکسری نکات ساده و کاربردی می تونی درد گردن رو تا حد زیادی کاهش بدی؟ خیلی وقت ها درد گردن به خاطر وجود گره هایی هست که با کمک ماساژ باز میشن و این کاهش گرفتگی کمک به بهبود درد گردن میکنه. برای یادگیری اینکه چطوری از توپ تنیس به عنوان ماساژور استفاده کنی هم ویدئوی اینستاگرام رو ببین و هم ادامه ی متن رو بخون.

https://www.instagram.com/p/CNfaIpZHoo6/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

باز کردن گره ی گردن با توپ چگونه است؟

اگر گردن درد جزئی از مشکلات بدنی و روزانه ی شما شده است و دنبال راه رهایی از این درد هستید قبل از شروع درمان به اصلاح وضعیت سر و گردن در طول روز بپردازید. قرار گیری گردن در زاویه ی مناسب و صحیح و رعایت زمان مناسب کار با گوشی و لپتاپ به شما کم می کنند درد گردن را کاهش دهید. یکی از راه های درمان کاهش درد گردنی استفاده از توپ تنیس یا یک توپ کوچک دیگر برای ماساژ دادن است که کمک می کند عضلات ناحیه ی پشت و گردنی که بر اثر وضعیت نامناسب دچار گرفتگی و ضعف شده اند بهبود یابند. توضیحات کامل این تمرین در این مقاله آورده شده است و در ادامه نیز تمرینات کاربردی بیشتر توضیح داده خواهد شد.

همچنین یکی از موثرترین تمرینات برای رفع قوز زیر گردن استفاده از توپ تنیس است. با قرار دادن توپ در نوک قوز شروع کنید و پشت سر خود را روی زمین بگذارید. مهم است که در حین انجام این تمرین سر خود را تا حد امکان خنثی نگه دارید. با نگه داشتن این وضعیت برای چند روز شروع کنید، به تدریج تا 2 دقیقه در هر بار کار کنید.

بعد از اینکه به احساس توپ تنیس در این وضعیت عادت کردید، می توانید شروع به کشش ملایم کنید. این کار را می توان با پایین آوردن سر به سینه و گوش ها تا شانه ها انجام داد. این تمرین را دو بار در روز برای بهترین نتیجه تکرار کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که اگر هر ورزش باعث درد می شود، باید فوراً آن را متوقف کنید و یک قرار ملاقات با متخصص حرکات اصلاحی تعیین کنید. علاوه بر این ورزش، راه های دیگری نیز وجود دارد که به پیشگیری و کاهش ظاهر قوز و درد گردن کمک می کند. حفظ وضعیت بدنی خوب، حرکات کششی منظم و اجتناب از نشستن های طولانی مدت همگی می توانند به جلوگیری از ایجاد این وضعیت کمک کنند. با اتخاذ یک رویکرد پیشگیرانه برای سلامتی خود، می توانید به کاهش خطر ابتلا به درد و قوز گردن و بهبود کیفیت کلی زندگی خود کمک کنید.

سبک زندگی کم تحرک که در آن نشستن برای مدت طولانی چه در محل کار یا چه در خانه می تواند منجر به سردرد شود. چرا؟ خوب به دلیل موقعیت سر، برای مدت طولانی با چانه بیرون زده یا سر خمیده به جلو ثابت می شود. در نتیجه، عضلات بالای پشت و گردن شما در تراز ضعیفی ثابت می شوند و درد را به نواحی دیگر سر ارجاع می دهند. زمانی که این ماهیچه‌ها سفت می‌شوند و در یک موقعیت معیوب ثابت می‌شوند، جایی که سعی می‌کنند سر را در بیشتر ساعات بیداری روز ثابت و بالا نگه دارند. آنها می توانند نقاط ماشه ای ایجاد کنند.

نقاط ماشه ای

نقطه ماشه ای یک نقطه تحریک پذیر است. فشار مستقیم یا انقباض عضله می تواند باعث ایجاد علامت پرش شود که پاسخی به درد با استفاده از فشار مستقیم روی ناحیه آسیب دیده و ارجاع درد به مکان دیگری مانند اطراف گوش ها و شقیقه ها می شود.

اول از همه، دو توپ تنیس را در انتهای یک جوراب ورزشی قرار دهید. (به دلایل واضح اطمینان حاصل کنید که تمیز است.) سپس روی یک سطح سخت به صورت رو به بالا به سمت سقف دراز بکشید و توپ های تنیس را در یک جوراب در پشت سر خود قرار دهید. تا جایی که دستان خود را در پشت سر خود قرار دهید، اجازه دهید انگشتان خود را به سمت گردن خود پایین بیاورید،

زمانی که احساس می کنید یک فرورفتگی به پایین، به عبارت دیگر، یک فرورفتگی در پشت جمجمه که اکنون نرم شده است (گردن)، در دو طرف ستون فقرات توپ ها را قرار دهید. سپس به پشت دراز بکشید و پاهایتان را باز کنید و از پاشنه پا به عنوان لنگر استفاده کنید. مچ پاهای خود را خم کنید و دراز کنید و توپ ها را به سمت جلو و عقب به داخل و روی نقاط دردناک گردنتان بچرخانید. اگر یک نقطه درد (نقطه ماشه) را پیدا کردید برای لحظه ای درنگ کنید تا از بین برود اما برای مدت طولانی روی آن نقطه نمانید. به حرکت دادن توپ ها به جلو و عقب، بالا و پایین روی گردن ادامه دهید. هر چند بار که می خواهید تکرار کنید.

استفاده از توپ تنیس برای وضعیت نامناسب

در این قسمت قصد داریم توضیح دهیم که چگونه چیزی به سادگی یک توپ تنیس می تواند به شما در وضعیت سر به جلو کمک کند.

احتمالاً در هر دوره از زندگی به شما گفته شده است که باید صاف بنشینید. باید شانه های خود را به عقب برگردانید، سر خود را به عقب برگردانید، در همه این موارد مختلف، وضعیت بدن خود را بهبود بخشید و خم نشوید. ما احتمالاً همین چیزها را به بچه هایمان می گوییم. مشکلی که متوجه شدیم این است که تا زمانی که به آن فکر می کنید، ممکن است بتوانید این تغییر وضعیت سر رو به جلو را مدیریت کنید.

اما لحظه ای که از فکر کردن در مورد آن دست بکشید، لحظه ای که به زندگی عادی می روید، حفظ آن وضعیت دشوار می شود.

تمرین ماساژ با توپ تنیس برای بهبود وضعیت چگونه کار می کند؟

نحوه عملکرد این تمرین برای بهبود وضعیت سر رو به جلو، توپ تنیس را زیر چانه خود قرار دهید و سر را بلند کنید.

اگر می‌خواهیم با این مشکل وضعیت سر رو به جلو مقابله کنیم، چرا سر خود را بلند می‌کنیم؟

در اینجا دلیل آن است. دلیل اینکه ما حالت سر را جلو می گیریم این است که عضلات پشت گردن واقعا قوی هستند و سر را در این جهت به عقب می کشند؛ و بنابراین وقتی سر را در این جهت به عقب می‌کشیم، سر به سمت جلو حرکت می‌کند. کاری که ما باید انجام دهیم تقویت عضلات جلوی گردن است؛ و کاری که انجام می دهد این است که سر را پایین می آورد و عضلات را عقب می کشد؛ بنابراین به جای اینکه عضلات زیر اکسیپیتال ما قوی باشند، باید عضلات جلوی گردن را تمرین دهیم.

در این مرحله توپ تنیس را می گیرید، آن را زیر چانه خود می گذارید، سر خود را به عقب می آورید و سپس آن را بلند می کنید و توپ تنیس را زیر چانه نگه می دارید، این کار را 10 بار تکرار کنید.

پس از انجام تمرینی مانند تمرین توضیح داده شده، در واقع متوجه خواهید شد که در حال حاضر احساس می کنید سرتان می خواهد به حالت عادی بازگردد؛ اما این یکی از تمرینات است که به بازگرداندن سر کمک می کند. ماهیچه های جلوی گردن را تقویت می کند، اما برخی از چیزهای دیگری که باید انجام دهیم این است که عضلات پشت گردن را شل کنید و برای تقویت عضلات پشت گردن نیز تمرینات موثر انجام دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان