استفاده خودسرانه از گردنبند

بهبود درد کشکک
بهبود درد کشکک
1 دی 1402
الکتروتراپی و دستگاه تنس
الکتروتراپی و دستگاه تنس
3 دی 1402
استفاده خودسرانه از گردنبند
2
(2)

استفاده خودسرانه از گردنبند مفید است؟ حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که احساس درد در گردن داشته‌اید و برای بهبودی این درد سریعاً از گردنبند طبی استفاده کرده‌اید این کار می‌تواند یک تهدید باشد نه کمک؛ چرا که باعث می‌شود پس از مدتی استفاده از گردنبند روند طبیعی فعالیت اعصاب و عضلات بهم ریخته و دچار اختلال شود و این موضوع درد و آسیب را افزایش دهد. هنگام مواجهه با درد گردن حتماً با توصیه و اجازه‌ی پزشک از گردنبند طبی باید استفاده کنید. اگر نیاز به دلایل بیشتر برای انجام ندادن این کار دارید این مقاله را دنبال کنید.

https://www.instagram.com/p/CEy1gOmnH8H/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

گردن درد شایع است. بیش از 70 درصد از آمریکایی‌ها گزارش می‌دهند که در مقطعی از زندگی خود دچار گردن درد می‌شوند و 10 درصد از جمعیت در هر زمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

شرایط ستون فقرات گردنی طیف وسیعی دارد – از خفیف تا ناتوان کننده – و شدت علائم گردن- با یا بدون درد قسمت بالایی کمر – به پزشک کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌های درمانی موجود را توصیه کند. یکی از گزینه‌ها ممکن است بریس گردن باشد که به آن گردنبند طبی یا ارتز گردن نیز می‌گویند.

امروزه، دو اختلال رایج تحریک کننده گردن درد عبارت‌اند از: (1) ضربه خوردن و (2) گردن متنی که علت لوردوز غیر طبیعی گردن است.

بستن گردن به عنوان بخشی از درمان غیر جراحی

چندین گزینه درمانی غیر جراحی یا محافظه کارانه ممکن است به مدیریت و کاهش گردن درد کمک کند و خوشبختانه جراحی ستون فقرات به ندرت ضروری است. بریس یا گردنبند طبی ممکن است بخشی از یک برنامه درمانی محافظه کارانه باشد که شامل داروها (بدون نسخه، نسخه پزشک)، فیزیوتراپی، ماساژ و یا طب سوزنی است. برنامه درمانی که پزشک توصیه می‌کند

بر اساس نتیجه معاینه فیزیکی و عصبی، عکسبرداری با اشعه ایکس و یا سایر آزمایشات تصویربرداری و شدت علائم است و با هم تشخیص را تایید می‌کنند. اهداف درمان اغلب شامل تثبیت گردن، مدیریت درد، بهبودی اولیه و تحرک اولیه است.

مبانی بریس گردن

انواع مختلفی از بریس های گردن نرم و سفت (یا گردنبند طبی) برای مدیریت نیازهای بیماران با شرایط مختلف ستون فقرات گردنی در دسترس هستند. نوع بریس تجویز شده بر اساس اهداف تشخیصی و درمانی است. گردنبندهای طبی‌ نرم انعطاف‌پذیر هستند و بیشترین دامنه حرکتی را ارائه می‌دهند، در حالی که بریس‌های سفت و سخت، تثبیت گردن را بیشتر می‌کنند. اصطلاح تثبیت برای اشاره به بی حرکت کردن سر و گردن برای محدود کردن یا جلوگیری از حرکت استفاده می‌شود که همچنین برای حمایت از سر و کاهش وزن از ستون فقرات گردنی استفاده می‌شود.

گردنبند طبی و نرم

ضربه ناگهانی یک آسیب شایع هیپرفلکسیون و هایپراکستنشن گردن است که زمانی ایجاد می‌شود که گردن به طور ناگهانی، شدید و سریع به جلو و عقب حرکت می‌کند. حرکتی شبیه به حرکت شلاق. تقریباً 3 میلیون نفر در ایالات متحده تحت تأثیر ضربه ناگهانی ناشی از تصادف وسایل نقلیه موتوری (حتی با سرعت کم)، زمین خوردن یا ورزش قرار می‌گیرند.

علائم ضربه‌ی ناگهانی معمولی برای پیچ خوردگی و کشیدگی زمانی است که رباط‌ها و ماهیچه‌های گردن کشیده یا پاره می‌شوند و شامل: گردن درد، سفتی و اسپاسم عضلانی است که ممکن است به سر و یا قسمت بالای کمر انتشار یابد. علاوه بر این، برخی از افراد مبتلا به آسیب ناگهانی سردردهای ارجاع شده از ستون فقرات گردنی را تجربه می‌کنند.

پزشک ممکن است یک گردنبند طبی را به عنوان بخشی از روند درمانی توصیه کند. درمان‌های اضافی ممکن است شامل شل کننده عضلانی و فیزیوتراپی باشد. یک گردنبند طبی نرم می‌تواند از گردن حمایت کند که ممکن است به کاهش التهاب و درد بافت نرم در دوره فوری (48 تا 72 ساعت) پس از آسیب کمک کند. بریس های گردن نرم اغلب از فوم ساخته شده و با پنبه (یا پارچه دیگری که به راحتی قابل شستشو و راحت است) پوشانده می‌شوند. بریس دور گردن می‌پیچد و با یک قفل محکم می‌شود.

از استفاده طولانی مدت از گردنبند طبی باید اجتناب شود و بیماران باید تشویق شوند تا در اسرع وقت پس از آسیب ناگهانی، دامنه حرکتی و تمرینات کششی را انجام دهند.

لوردوز غیرطبیعی گردن و گردنبند طبی سفت

اصطلاح لوردوز به انحنای نرمال رو به جلو در گردن اشاره دارد. با این حال، زمانی که سرتان مرتباً از کنار شانه‌هایتان به جلو خم می‌شود، این منحنی رو به جلو می‌تواند در طول زمان تغییر کند، مانند زمانی که در دستگاه تلفن همراه خود مطالعه می‌کنید. بسیاری از مردم ساعت‌ها در روز را در حالت خمیده به جلو می‌گذرانند و در حالی که به تلفن، رایانه یا سایر دستگاه‌های خود نگاه می‌کنند، فشار زیادی به گردن وارد می‌کند.

یک محقق اشاره کرد که اگرچه وزن سر انسان حدود 12 پوند است، اما وزن نسبی آن به حدود 60 پوند افزایش می‌یابد که سر و گردن به سمت جلو کشیده شده و به سمت پایین خم می‌شود. با گذشت زمان، این افزایش بار روی ستون فقرات می‌تواند منجر به ایجاد فشار به استخوان‌ها، رباط‌ها و ماهیچه‌ها با پتانسیل تغییر در لوردوز طبیعی و گردن درد مزمن شود.

با ظهور فناوری‌های مدرن که بسیاری از ما را دائماً به دستگاه‌ها متصل نگه می‌دارد، لوردوز گردنی یا گردن متنی به ‌عنوان یکی دیگر از اختلالات ستون فقرات که ممکن است درمان آن‌ها باشد، ظاهر شده است. بریس یا گردنبند طبی سفت ممکن است گزینه‌ای برای کمک به درمان لوردوز غیر طبیعی گردن مرتبط با وضعیت سر به جلو باشد.

توصیه استفاده از بریس در گردن درد

اگر پزشک بریس را تجویز می‌کند، ضروری است که دستورالعمل‌های او را برای استفاده از بریس دنبال کنید. پوشیدن بریس دقیقاً همان‌طور که تجویز شده است باعث کاهش درد می‌شود و در عین حال خطر عوارض جانبی ناشی از استفاده بیش از حد را کاهش می‌دهد. اگر مطمئن نیستید که چه مدت باید از بریس استفاده کنید، از پزشک خود بپرسید. همچنین در مورد نحوه مراقبت از بریس با پزشک خود صحبت کنید.

اگرچه برخی از تصمیمات بالینی بر اساس تجربه و نظر پزشک است، معمولاً تحقیقاتی در جایی منتشر می‌شود که به راهنمایی پزشک برای ارائه توصیه‌های خوب برای بیماران کمک می‌کند. با این حال، همیشه جالب است که ادبیات معکوس می‌کند یا زمانی که مطالعه‌ای منتشر می‌شود که با درک رایج در تضاد است. یک مثال جالب، مطالعه‌ای است که در سال 2009 در مجله پزشکی بریتانیا در رابطه با گردن درد و استفاده از بریس منتشر شد.

مطالعه در رابطه با بریس گردن

همه افراد در این مطالعه چیزی به نام رادیکولوپاتی گردنی داشتند. رادیکولوپاتی گردن یک بیماری بسیار شایع و بسیار دردناک است که با گردن درد و تحریک عصبی همراه است. بسیاری از افراد آن را به عنوان عصب فشرده می‌شناسند،

علائم شامل برخی یا همه موارد زیر است: بی حسی، سوزن سوزن شدن، سوزش، درد و ضربان در گردن و بازو. در این مطالعه 205 بیمار به سه گروه تقسیم شدند. یک گروه، گروه کنترل و دو گروه دیگر گروه درمان بودند. به یک گروه درمانی دستور داده شد که گردنبند طبی نرم را به مدت 3-6 هفته بپوشند (که معمولاً این روزها توصیه نمی‌شود). این استراحت نسبی برای بی حرکت کردن ناحیه و اجازه دادن به بهبودی بود.

گروه درمانی دیگر یک گروه ورزشی بود. این گروه (گروه فیزیوتراپی) 12 درمان را در مدت 6 هفته دریافت کردند. هیچ درمان غیرفعال یا دستی ارائه نشد. این بیماران تمرینات تحت نظارت عضلات گردن را انجام دادند. نتایج مطالعه کاملاً تعجب آور بود! دو گروه درمان بهتر از گروه کنترل عمل کردند، بنابراین انجام کاری بهتر از انجام ندادن کار بود. با این حال، آنچه بسیار شگفت‌انگیز بود این بود که بیمارانی که از بی‌حرکتی استفاده می‌کردند بهترین عملکرد را داشتند.

نتایج از نظر آماری معنی‌دار بودند، بنابراین پیشنهاد می‌شود که برای بیمارانی که شروع حاد رادیکولوپاتی گردن دارند، استفاده مختصر از گردن و بی ‌حرکت بودن ممکن است ایده خوبی باشد. این با آنچه معمولاً به بیماران توصیه می‌شود در تضاد است! اما مطالعات نشانگر این موضوع است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان